Przy okazji prezentacji i omawiania kolejnych psich ras zatrzymajmy się na chwilę przy selekcji nieco innej. zastanówmy się jakie czworonogi będą dla nas najlepszymi partnerami na nadchodzącą zimę.

Husky

Oczywiście prym wiodą tutaj szpice zwane husky. Ich gruba, dwuwarstwowa szata, mocne, muskularne ciało i casno zakręcony ogon pozwalają im znosić nawet najbardziej niesprzyjającą arktyczną pogodę. Huksy należą jednocześnie do najszybciej udomowionych psów.

Bernardyn

Wielki, przyjemny bernardyn to również symbol zasniezonych stoków. Z beczułką przywracającej życie brandy na szyi od lat kojarzony już z Alpami Szwajcarskimi. Pies ten zawsze wchodzi w skład drużyn ratowników górskich.

Psy przystosowane do warunków zimowych mają również bardzo często mocno rozwinięty instynkt stadny. Ułatiwa im to współpracę w psim zaprzęgu, czyli również jednej z najbardziej charaktersytycznych form współpracy między ludźmi a huksy na Alasce. Kto nie widział już na filmach i nie raz marzył aby przejechać się psim zaprzęgiem, przewodząć grupie dzielnych, silnych towarzyszy?

Reklamy