Niedawno zamieściliśmy wpis o tym, że czekolada szkodzi zdrowiu psa. Poniżej przedstawiamy listę produktów, których raczej nie powinniśmy podawać pupilom, chcąc by był zdrowy. Pamiętajmy, że jedzenie, które nam się wydaje zdrowe i pożywne, na organizm zwierzęcia może wpłynąć negatywnie. A więc czym nie karmić psów?

Kawa

Fot. JenK ♥/CC/flickr.com

Kofeina zawiera teobrominę, która powoduje wiele negatywnych skutków w organizmie psa. Więcej o tym poczytasz na blogu w artykule: „Czekolada szkodzi psom”. Pies sam nie sięgnie po kawę, tylko jeśli Ty mu nalejesz do miski, ale czy psy potrzebują koncentracji, albo nie mogą się oprzeć aromatowi kawy. To oczywiście zupełnie zbędny produkt w menu dla zwierząt.

Winogrona

Fot. supermuch/CC/flickr.com

Poza tym, że pies może zakrztusić się małymi częściami, może też skórka tych owoców przykleić mu się do żołądka, co będzie męczyć zwierzę. Winogrona są szkodliwe dla zwierząt także z innego względu – powodują wymioty lub biegunkę, odwodnienie, częstomocz a nawet niewydolność nerek.

Alkohol

Fot. karma-police/CC/flickr.com

W każdej postaci może zaszkodzić zwierzęciu, szczególnie chmiel może wywołać gorączkę, przyspieszyć pracę serca i spowodować inne negatywne skutki, nawet śmierć. Pamiętajmy, że etanol, który jest składnikiem alkoholu jest niebezpieczny dla psów.

Mleko

Fot. alasam/CC/flickr.com

Nie wywołuje poważnych skutków takich jak na przykład alkohol, ale może utrudnić trawienie, albo spowodować biegunkę.

Orzechy

Fot. illicit_monkey/CC/flickr.com

Groźne dla psów są orzechy makadamii, są niebezpieczne nawet w małych ilościach. Istnieje też ryzyko zakrztuszenia się małymi orzeszkami.

A.

Reklamy