Bezdomne psy w schroniskach szczególnie zimą potrzebują Twojej pomocy. Jeśli od jakiegoś czasu myślisz o zakupie psa lub kota, pomyśl czy nie lepiej byłoby adoptować zwierzę ze schroniska. Dzięki temu poprawisz życie tego zwierzęcia i zyskasz wiernego przyjaciela, który do końca życia pozostanie wdzięczny.

Fot. Friends for the love of Animals/CC/flickr.com

Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na przygarnięcie psa, możesz pomóc w inny sposób. Najważniejsza jest karma dla psów i kotów. Wszystkie konserwy, puszki, suchy pokarm i różne kości lub inne smakołyki możesz zawieźć do schroniska. Na pewno się przydadzą. Schroniska zawsze potrzebują koców, ręczników, materiałów do ocieplania psich legowisk. Z kolei czarno – białe gazety, wolontariusze wykorzystują do wyściełania klatek dla kotów.

Jeśli chcesz wspomóc schroniska finansowo, na odpowiednich stronach internetowych tych instytucji znajdują się numery kont bankowych, na które możesz przelać kwoty stosownie do swoich możliwości. Na konta schronisk jako organizacji pożytku publicznego, możesz przeznaczyć także 1% podatku. Pamiętaj, że liczy się każdy grosz.

Fot. bullcitydogs/CC/flickr.com

Do 19 grudnia możesz pomóc zwierzętom nie wychodząc z domu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę http://www.tablica.pl/nakarm-psa/, wybierzesz sobie pieska, którego chcesz nakarmić i będziesz klikać na przycisk w ogłoszeniu, znajdujący się na górze strony. Możesz kliknąć tylko raz każdego dnia, dlatego pamiętaj o tym, by wchodzić na stronę codziennie. Po wypełnieniu kości w 100 % „Tablica” przeznaczy dla psa duży worek karmy. Zachęcamy do pomagania choćby w taki sposób.

A.

Reklamy