Dog niemiecki

Fot. Lilly M/CC/wikipedia.pl

Rasa wywodzi się z Niemiec. Psy początkowo wykorzystywane były do polowań na dużą zwierzynę, później także jako psy towarzyskie wśród wyższych warstw społecznych. Są to psy duże, proporcjonalnie zbudowane, bardzo zwinne i szybkie. Są opanowane, odważne, pozbawione agresji, spokojne w stosunku do dzieci, mało szczekają. Sierść jest krótka, gęsta, z połyskiem, w umaszczeniu żółtym, czarnym, biało-czarnym lub pręgowanym. Dość często chorują na skręt żołądka, więc przed podjęciem decyzji o zakupie psa tej rasy trzeba dobrze poznać zasady żywienia, które zapobiegną chorobie. Żyją ok. 8-10 lat.

Dog de Bordeaux

Fot. findgareth/CC/flickr.com

Rasa jest uważana za jedną z najstarszych francuskich ras. Używana była do polowań na dziki, do walk oraz do pilnowania domów, dziś są to psy rodzinne i obronne. Są łagodne, towarzyskie i przyjazne w stosunku do dzieci. Występuje w brązowo-czerwonym umaszczeniu, sierść jest miękka i krótka. Rasa stała się popularna dzięki serialowi „Rodzina Zastępcza”, w którym wystąpił pies tej rasy.

Dog argentyński

Fot. andigirl/CC/flickr.com

Rasa została wyhodowana w 1929 roku, przez dr Matineza z Cordoby, jest to jedna z prowincji argentyńskich. Używane są jako psy stróżujące, oraz w polowaniach na duże zwierzęta. Psy występują w jednolitym umaszczeniu, wyłącznie białym, dopuszczalna jest jedna czarna plama niedaleko oka. Sierść jest krótka, prosta i miękka. Są to psy silne, mało szczekają, nieprzyjazne względem innych psów. Na podstawie Rozporządzenia MSWiA z 28 kwietnia 2003 roku są uznawane za agresywne i utrzymywanie tego psa wymaga zezwolenia organu gminy.

A.

Reklamy