Labrador Retriever

Fot. gypsy_roadhog/CC/flickr.com

Rasa wywodzi się z Nowej Funlandii, początkowo psy pomagały rybakom wyciągać sieci. Dziś jest to rasa wszechstronna, łatwa do wyszkolenia, wykorzystywana w ratownictwie, myślistwie, policji, występują także jako przewodnicy niewidomych i psy rodzinne. Są to duże psy, o krótkiej i gęstej sierści, jednobarwnym umaszczeniu w kolorze czekoladowym, czarnym bądź żółtym (biszkoptowym). Są to psy silne, mają doskonały węch, bardzo aktywne i towarzyskie, potrzebują dużo ruchu.

Lwi piesek

Fot. flashingfuchur/CC/flickr.com

Rasa jest udokumentowana już w XIV wieku, wizerunek tych psów wykuty jest na grobie św. Firmina w katedrze w Amiens. Od początku wykorzystywany jest jako pies reprezentacyjny i do towarzystwa. Są to psy wesołe, lubią bliski kontakt z człowiekiem i innymi domowymi zwierzętami. Nadają się do małych mieszkań, gdyż mają bardzo małe wymagania. Psy tej rasy mają długą, jedwabistą sierść, zadarty ogon i oklapnięte uszy. Występują w różnych kolorach. Ważą ok. 5-8 kg.

Leonberger

Fot. sclg/CC/flickr.com

Nazwa rasy jest związana z niemieckim miastem – Leonberg. Powstała ze skrzyżowania landseera, bernardyna oraz dużego psa pirenejskiego. Początkowo psy wykorzystywane były w myślistwie, do pilnowania domów i do obrony, dziś są to psy rodzinne, ratownicze i stróżujące. Są odważne, czasem leniwe, spokojne, nie lubią samotności, nie cechują się agresywnością i są posłuszne. Występują w kolorach żółtym, rudym, brązowym, kremowym, a także w kombinacji wszystkich tych barw.

A.

Reklamy