Landseer

Fot. Sunnygirl/CC/wikipedia.pl

Rasa pochodzi z Nowej Funlandii, prawdopodobnie powstała ze zmieszania pirenejskiego psa górskiego i bernardyna. Przeważnie wykorzystywany jako stróż oraz w wodnym ratownictwie, a także jako pies rodzinny. Są to psy duże, silne i proporcjonalnie zbudowane. Sierść mają długą i gęstą, miękką w dotyku. Najczęściej występują psy białe, z czarnymi łatami na tułowiu i głowie. Są bardzo aktywne, więc potrzebują długich spacerów i możliwości wybiegania się.

Lhasa apso

Fot. HungryForester/CC/flickr.com

Rasa pochodzi z Tybetu, były wykorzystywane jako psy towarzyskie, ulubieńcy arystokracji. Dziś również są to psy reprezentacyjne i do towarzystwa. Są to psy wesołe, przyjazne dla domowników, ale nieufne wobec obcych, mało szczekają. Są uparte, niezależne i odważne. Sierść mają długą, o różnym kolorze, od białego do czarnego, występują także psy łaciate, podpalane i pręgowane.

Fot. lfchavier/CC/flickr.com

Lakeland terier

Fot. LuluP/CC/flickr.com

Rasa początkowo wykorzystywana była w myślistwie do polowania na lisy, wydry i borsuki.  Jego gęste futro pomaga mu podczas łowów w  krzaczastych lasach. Występują w kolorach kremowym, pszenicznym, rudym lub czarnym. Są to psy żywiołowe, wesołe, uparte i czujne. Jest przyjazny w stosunku do dzieci i innych zwierząt, bywa hałaśliwy. Nie przeszkadza mu małe mieszkanie, ale potrzebuje dużo ruchu, psy tej rasy rzadko chorują.

A.

Reklamy